50aastat on vastu pidanud Rootsis paigaldatud fassaad
40protsenti väiksemad küttearved võrreldes eelneva olukorraga
300+korteriühistut on valinud krohvi asemel Marmoroci
26värvitooni mida annab vastavalt soovile kombineerida

Peatöövõtt hoonete rekonstrueerimisel

Peatöövõttu pakkudes saame veenduda, et teie maja saab parima terviklahenduse

Korteriühistutel on kõige lihtsam teostada kompleksset rekonstrueerimist ühe kindla peatöövõtjaga. See tähendab seda, et kõikide tööde (fassaad, ventilatsioon, akende vahetus, katus,küttesüsteem jne.) eest vastutab üks ettevõtte. See tagab sujuva ning kiire kommunikatsiooni.

Peatöövõtja organiseerib, et kõik projektis olevad tööd saaksid tehtud ning paneb paika ajagraafiku, millal milliseid töid teostatakse. Peatöövõtja on oma valdkonnas spetsialist ning see muudab lihtsamaks ka korteriühistu töö.

Üldjuhul on korteriühistu juhatuses inimesed, kes tegelevad igapäevaselt mõne muu tööga kui ehitusega. Seepärast on korteriühistutel väga raske ise leida erinevateks ehitustöödeks erinev firma, sest lihtsalt puuduvad piisavad teadmised ehitusvaldkonnas. Või kui leida erinevaid ehitusettevõtteid ise, tekib korteriühistule kohustus kogu töökulgu planeerida. See tähendab täiskohaga tööd, mida ei ole korteriühistu liikmetel tavaliselt võimalik teha.

Siin tuleme appi meie.

Tööd, mida teostame

Alustasime Eesti turul 30 aastat tagasi Marmoroci fassaadikattesüsteemi paigaldamisega, ent nüüdseks pakume korteriühistutele soovi korral ka peatöövõttu. Peatöövõtu korras võtame kogu ehitustööde käigu enda kanda ehk vastutame fassaadi, katuse, kütte, tarbevee, ventilatsiooni jne rekonstrueerimistööde teostamise eest. Ühe osapoolega suhtlemine teeb teie elu oluliselt lihtsamaks.

Fassaaditööde käigus paigaldame hoonele Marmoroci fassaadikatte. Selle eelis teiste fassaadikatete osas on see, et Marmoroc on hooldusvaba fassaadikate. Kui krohvi puhul on hoolduskulud iga 5-7 aasta tagant ca 25€/ruutmeeter, siis Marmoroc fassaadikatte puhul see kulu puudub. Ühe korra paigaldad ning edaspidi on muretu. Kindlasti tuleb vana maja rekonstrueerimistööde käigus arvestada, et tuleks lisada vähemalt 150 mm soojustust (kui maja ei ole eelnevalt üldse soojustatud). See annab majale parema soojapidavuse, mis annab “tunda” koheselt küttekulude vähenemisega (meie kogemusel kuni 40-50%).

Fassaditööde puhul ei tohiks kunagi unustada ventilatsioonitöid. Kuna enam loomulikku ventilatsiooni pole, tuleb tagada, et elamisse jõuaks värske õhk. On olemas kahte tüüpi ventilatsioonisüsteeme – väljatõmbeventilatsioon ning soojustagastusega ventilatsioon. Suurim erinevus nendel kahel süsteemil on see, et soojustagastusega ventilatsiooni puhul kogutakse väljaminev õhk, mis seejärel filtreeritakse ning lisatakse sissetulevale õhule. See aitab oluliselt langetada küttekulusid. Väljatõmbeventilatsiooni puhul sellist protsessi ei toimu. Lisaks on Kredexi maksimum toetuse saamiseks vaja kasutada soojustagastusega ventilatsiooni.

Kui elamus on enamus aknaid vahetamata, siis kindlasti tasuks akende vahetus lisada projekti ning teha see töö koos fassaadi soojustamisega. Aknad on mõistlik tõsta soojustusega tasa – see minimeerib külmasildade teket ning annab maksimaalse tulemuse soojustamise korral. Lisaks on külmasild põhjuseks, miks võib tekkida hallitus.

Ning viimane, ent kindlasti mitte vähetähtis osa: tasub kindlasti teha ära kütte-, tarbevee- ning kanalisatsioonitööd. Kuna enamus kortermajad on ligi 50 aastat vanad, siis on torusüsteemid kas läbi roostetanud või ummistunud. Tihti on need põhjuseks, miks on tekkinud lekked või miks radiaatorid ei lähe soojaks. Teiseks on tark teha tarbevee- ja kanalisatsioonitööd koos, sest üldjuhul jooksevad trassid ühes ning samas šahtis.

Meie kogemused on näidanud, et terviklik rekonstrueerimine tasub korteriühistute puhul ennast päris kiiresti ära – üldjuhul võidetakse küttekuludelt ca 40-50%.

Mida kliendid räägivad

Erek OÜ renoveeris KÜ Mahtra 44 kortermaja (valmis 2022).
KÜ juhatus kaalus pikalt maja osalist renoveerimist ja otsiti erinevaid lahendusi soojustamiseks.
Pika analüüsi tulemusel valiti Marmoroci fassaadikivi.
Suhtlus oli nii enne tööde algust kui ka tööde ajal hea ja professionaalne.
Elanikud ja juhatus on rahul töö kvaliteedi ja tulemusega.
Renoveeritud osa on nüüd väga soe ja pikaajaliselt ilus.
Elanike poolt esitatud küsimustele on vastatud kiirelt ja rahuldavalt.
Tööde tegemise protsess sujus, ehitajad tegid koostööd pakkusid ka oma lahendusi välja.
Suure tänud tehtud tööde eest!

Töö oli kiire ja kvaliteetne. Objekti saadi valmis kiiremaks ajaks kui oli ette määratud. Suur, suur aitäh Teile!

Head Ereki omad.

Head uut aastat, piisavalt tööd ja palju rahulolevaid ning rõõmsaid kliente!

Soovin tänada Teid meie maja eeskujuliku renoveerimise eest. Teie töö on väga hästi tehtud, maja on nüüd soe ja väga kaunis.
Te töötasite kiiresti, kõik ilmnenud uued probleemid fassaadi soojustamisel lahendasite kärmelt ning asjatundlikult, kunagi ei jäänud töö seisma ei materjalide tarne ega insenerlahenduse pärast.
Ja mis on ka väga tähtis, kvaliteedi ning hinna suhe on igati õiglaselt paigas.

Veelkord tänades ja head soovides
KÜ ÄÄRE 2 kõigi elanike nimel
Anneli Asperk, juhatuse liige

Kui planeerisime maja fassaadi renoveerida jäi sõelale mitmeid lahendusi, kuid otseseid eelistusi meil tol hetkel polnud. Uurides lähemalt Marmoroci kohta sai selgeks, et tänu toote erinevatele omadustele on see meie edetabelis esimesel kohal. Suhtlus enne tööde algust oli väga professionaalne ja saime kindluse, et ettevõte vastab ootustele ning toode on see mida tahame. Selles veendusime ka siis kui algasid "päris" tööd. Protsess oli sujuv ning eriti kõrgelt hindan seda, et mehed mõtlesid platsil kaasa ja pakkusid välja lahendusi, mille peale ise ei oleks tulnud. Selle koostöö tulemusena võin öelda, et tulemus on parem kui ise oleksin suutnud ette planeerida või kujutada.

Veel kord aitäh sooja ja ilusa kodu eest.

2012.a. alguses renoveerimise plaani pidades sai palju ringi sõidetud ja vaadatud lähemalt neid korda tehtud maju, et selgusele jõuda, mis head ja vead. Tulemuseks rahulolematus.

Krohvitud majadel mõne aasta pärast värv tuhmunud, praod, vee- ja vandalismikahjustused jne. Järeldus, et hoolduse vajadus tekib suhteliselt ruttu ja see vajab jälle raha. Renoveerimistega seotud laenu tagasimakse kestab 15-20 aastat, lisalaen oleks elanikele liiast.

Ajakirjas „Elamu“ vist mingis 2011.a. numbris oli pikk ja põhjalik artikkel marmoroci fassaadikivist ja see köitiski tähelepanu.

Ja tõesti parim lahendus. Kivi ilus, värviline, värvivalik suur, vastupidav, ei vaja mingit hooldust ja lisafinantse, kestab aastakümneid. Kui mõne kiviga midagi juhtubki, siis selle uuega asendamine on imelihtne ja ei võta minutitki. Meie maja fassaad sai valmis 2012.a. jõuludeks ja olen siiani asendanud 4-5 kivi.

Olime tollal Viljandis nö. „esimeseks pääsukeseks“, aga nüüdseks siin juba 10 kortermaja Marmoroc kattega – üks ilusam kui teine.

Minu plastikfassaad oli aja jooksul enda peale kogunud igasugust "loodust" ning nägi määrdunud ja kole välja. Siin-seal oli erineva inimtegevuse tulemusel seintes augud, mida lappida ei õnnestunud ning kogu paneel vahetus eeldas kogu auguga seina lahtivõtmist.

Kümne aasta jooksuil on ka Marmoroc enda pealee ja vuukidesse "loodust" kogunud, kuid erinevalt plastikust ei näe Marmoroc määrdunud ja kole välja, vaid on säilitanud oma algse kena välimuse.

Lisaks on katkise Marmoroci kivi vahetus imelihtne ning võtab aega kõigest mõne minuti.

Meie esimeseks eesmärgiks oli tutvuda firma taustaga, otsida teie poolt soojustatud objekte ja saada objektide valdajatelt tagasisidet nii tehtud tööde kui ka firma juhtkonna kohta.

Kuna kõikidelt objektidelt saadud vastused olid väga positiivsed, tegi juhatus kindla otsuse valida fassaadi soojustamiseks just EREK OÜ.

See valik oli väga õige: objektil töötas tublide töömeeste brigaad, töö laabus tõrgedeta, ehitusobjektil oli pidev firmapoolne kontroll ja tehtud tööde ülevaatamine, ehituslepingu tähtaegadest peeti kinni.

Õige fassaadi soojustamine koos vana küttesüsteemi väljavahetamisega vähendas küttekulusid 50% võrra.See on väga hea tulemus.

Nii juhatus kui maja elanikud on siiani tehtud otsusega väga rahul.

Meie maja renoveeriti a. 2016-2017. Välisviimistluse valimisel vaatasime nii krohvi kui ka plaatviimistluste poole. Arutasime, kaalusime kuni reklaamide kaudu jõudis meieni Marmoroc – et tugev, ilmastikule vastupidav ja praktiliselt hooldusvaba ning seda kõike väga pikka aega. Kaalukeeleks sai naabermaja - oma silm on kuningas ja lisaks eelpool toodule nägime selle maja pealt ära, et see kivikene on ka väga ilus. Kuidas reklaamlausetega lood on – vara veel ütelda, aga praegu oleme rahul.

Mahtra 44KÜ Mahtra 44 juhatus, Tallinn
Peetri 20, PaldiskiKÜ Peetri 20 juhatus, Paldiski
Anneli Asperk, KÜ ÄÄRE 2 juhatuse liige
Mikk Tasa
Lea Jürimäe
Tõnu PärnaEraklient
Valentina ValtsonKÜ juhataja
Valli Veigel
Võta ühendust