Hooldus

Marmoroc on hooldusvaba

Hooldusvaba fassaad

Siiani kõige vanem Marmorociga kaetud maja on üle 40 aasta vana, Eestis üle 20 aasta. Hetkel väga populaarse soojustuskrohvi eluiga võiks olla kuni 25 aastat, kui kasutada sertifitseeritud õhekrohvisüsteeme ning fassaadi hooldada vastavalt tootjapoolsele juhendile. See tähendab iga-aastast visuaalset kontrolli ja iga 5 kuni 7 aasta järel kogu fassaadi ülevärvimist.

Strandberg: riik rajab sadade miljonite eest gaasikambreid

KredEx on aastaid toetanud kortermajade renoveerimist moel, et pole tähelepanu pööratud ventilatsioonile ja hoone sisemisele mikrokliimale, kirjutab Erakond Eestimaa Rohelised liige Marek Strandberg oma blogis. Täispikkuses artikkel www.ehitusuudised.ee

Renoveeritud kortermaja ostjate seas hinnas

Eesti Korteriühistute Liidu hinnangul tunnevad korteriomanikud järjest suuremat huvi elamu üldise seisukorra ja selle parandamise vastu ning ostjad eelistavad korterit renoveeritud elamus.
Täispikkuses artikkel www.ehitusuudised.ee

Eesti eluasemefondi telliskorterelamute ehitustehniline seisukord

Võrreldes välisseinte lisasoojustuse liitsüsteemi (krohvitud soojustus) niiskustehnilist toimivust tuulutusvahega varustatud fassaadiga lisasoojustuse lahendusega on viimane niiskustehniliselt turvalisem lahendus. Tuulutusvahega varustatud fassaadi korral on välissein kaldvihma eest paremini kaitstud. Lisasoojustuse liitsüsteemi (krohvitud soojustus) korral peab kaitse kaldvihma eest tagama krohvikiht. Krohvi pinnal tekib kiiresti allavalguv veekiht, mis leides ebatihedused krohvis või tarindi liitekohtades, valgub seina ja põhjustab hulganisti niiskusprobleeme. Detailide ja liitekohtade läbimõeldud projekteerimine ning hoolikas teostus on äärmiselt olulised Loe kogu uuringut siit

Mis läheks maksma keskmise 5-kordse õhekrohviga kaetud maja fassaadi puhastamine?

Krohvil on nii üldine mustus kui ka juba vetikaid. Krohvitud ca 5-6 aastat tagasi. Kui tihti oleks mõttekas fassaadi seejärel pesta, hooldada ja mis see nn kerghooldus võiks maksma minna?

Fassaadipesu hinnaks on kujunenud ca 5€ ruutmeetri eest + KM. See hind ei sisalda tellinguid või tõsteseadmeid, mis tööks vajalikud. Samuti ei sisalda see fassaadipinna lisatöötlust. Kogemused teostatud töödega näitavad seda, et ainult pesemisest ei piisa. Vajalik on fassaadipind töödelda biotsiidiga ning värvida sobiva värviga. Kui teostada ainult pesu, oleks hooldustsükli aeg ca 1-3 aastat (pesule eelnev saastatus taastub). Sealjuures on tulem iga korraga vähem hea. Kui teostada pesu koos värvimisega, oleks hooldustsükkel ca 10-15 aastat (oleneb keskkonnast). Pesu, töötlemise ja värvimise orienteeruv ruutmeetri hind on ca 18€ ruutmeeter + KM. Hind ei sisalda tellinguid või tõsteseadmeid.

EREK OÜ krediidireiting