50aastat on vastu pidanud Rootsis paigaldatud fassaad
40protsenti väiksemad küttearved võrreldes eelneva olukorraga
300+korteriühistut on valinud krohvi asemel Marmoroci
26värvitooni mida annab vastavalt soovile kombineerida

Hooldus

Täiendavalt soojustatud fassaadid vajavad nagu teada korralisi hooldustöid. Nii on õhekrohvi paigaldusjuhendites kirjas et ca iga 7 aasta tagant tuleks krohvi kaitsekihti uuendada ehk siis puhastada ja üle värvida, millega tagatakse selle säilimine pikkadeks aastateks. See on küllaltki vaevarikas ja ka kulukas samas aga paratamatu ettevõtmine. Kulud ühe m2 kohta jäävad sel juhul vahemikku 15-25 EUR.

Marmoroc fassaadi puhul piisab fassaadi puhastamisest survepesuga. 2015 aasta detsembris teostasime 10 aastat tagasi 5-kordsele korterelamule paigaldatud Marmoroc fassaadi täieliku puhastuse Keilas, Pae 4. Selleks tööks kasutasime liigendtõstukit Dino ja survepesurit. Mustemaid kohti sai pestud lihtsalt kõvema survega ehk lähemalt. Tulemus sai väga hea. Maja nägi välja nagu uus, raha selleks kulus aga vaid ca 1 EUR/m2 kohta.

Seega tasub fassaadi soojustamise viisi valikul kindlasti mõelda ka kuidas käitub teie poolt valitud soojustussüsteem pikemas perspektiivis, millist perioodilist hooldust see vajab ja milliseid kulusid see endaga ühistule kaasa toob.

Võta ühendust