50aastat on vastu pidanud Rootsis paigaldatud fassaad
40protsenti väiksemad küttearved võrreldes eelneva olukorraga
300+korteriühistut on valinud krohvi asemel Marmoroci
26värvitooni mida annab vastavalt soovile kombineerida

Maja fassaadi soojustamine

marmoroc-baltic fassaad

Kuidas seinte soojustamine säästab raha?

Peamine sääst tekib küttekulude vähenemisest. Marmorociga fassaadide soojustamine koos küttesüsteemide uuendamisega hoiab majad soojusenergiat kokku peaaegu 40%. Kokkuhoid on suurem, kui selleks võetud laenu tagasimakse, seega mida varem soojustustööd ette võtta, seda tulusam – vähem raha lendab tuulde.

Marmoroc on kindlasti kõige pikaealisem fassaadikate, mida täna turul pakutakse, sest ta on valmistatud betoonist. Rootsis kuni 50 aastat tagasi soojustatud ja Marmorociga kaetud majad ei vaja tänaseni hooldust. Betooni kasutusiga on üle 100 aasta.

Teie korteri hind kasvab – Marmoroc fassaadikattega kaetud maja või kortermaja korteri eest pakutakse turul kõrgemat hinda, kui nt. õhekrohviga teostatud tööde korral.

marmoroc-fassaadide-soojustamine

Mis teeb Marmorocist parima valiku fassaadi soojustamisel?

Seni on kõikides aruteludes ja artiklites jäänud tähelepanuta uue fassaadi kestvus ja hooldusvajadus. Nähes ainult paigaldushinda ei saa täit pilti kogukuludest pikemas perspektiivis. Marmoroc fassaadisüsteem tagab teile muretu elu viiekümneks aastaks, sest te ei pea vahepeal kulutusi tegema (vt. foto 1974a paigaldatud fassaadist – foto tehtud 2009). Krohvisüsteemi hooldusest saate tunnustatud firma juhendit lugeda siit.

Teine oluline asi on seinte niiskusreziim. Et vältida niiskuse kogunemist välisseina sisse, peaks erinevate kihtide niiskusläbilaskvus väljapoole liikudes vähenema. Marmoroc süsteemis kasutatakse mineraalvillasid – need ei ole niiskusele takistuseks. Karkass tekitab vajaliku tuulutusvahe, mille kaudu saab hoonest tulev niiskus kergesti väljuda. Seega saavutatakse olukord, et hoone on soojustatud, välimus on korrastatud, seinte niiskusreziim pole aga halvenenud.

eramajade fassaad

Väga lihtsalt paigaldatav fassaadikattesüsteem.

Marmoroci paigaldus on nagu pusle või lego kokkupanemine. Kõik tükid kinnitatakse järjest juba eelnevalt paigaldatud osade külge. Kuna ei kasutata liimi ega mörti, saab töid teostada aastaringselt. Seitse lihtsat etappi ja teie maja on soojustatud ning uue välimusega.

  • Nurgikud vajaliku lisasoojustuse jaoks
  • Roovitus, mis toetub nurgikutele
  • Roovi vahele paigaldatakse mineraalvill
  • Kõik kaetakse tuuletõkkeplaadiga
  • Tuuletõkkeplaadile kinnitatakse marmoroci paigalduskarkass
  • Marmoroc laotakse paigalduskarkassile
  • Avade ümbrused viimistletakse plekiga

Vaata ka videot

Marmoroc tuvustus video EST
Võta ühendust