50aastat on vastu pidanud Rootsis paigaldatud fassaad
40protsenti väiksemad küttearved võrreldes eelneva olukorraga
300+korteriühistut on valinud krohvi asemel Marmoroci
26värvitooni mida annab vastavalt soovile kombineerida

Miks valida Marmoroci kivi?

Marmoroc tuvustus video EST
Marmoroc
  • on kerge, õhuke ja tugev fassaadikivi
  • saab paigaldada igal aastaajal ning võimaldab ehitada fassaade kiirelt ja ratsionaalselt
  • on efektiivselt ventileeriva õhuvahega fassaadilahendus lisasoojustuse vajaduse korral on Marmoroc täiuslik välisseina vooderdusmaterjal
  • valmistatud purustatud marmorist, tsemendist ja värvipigmendist. Fassaadikivi pind on kergelt krobeline ja kaetud vett hülgava kihiga
  • saadaval paljudes värvitoonides ja fassaadi katmisel on võimalik kasutada erinevaid värvikombinatsioone
  • paigalduskarkassi valmistamisel kasutatakse kuumtsingitud terast. Karkassi mugavamaks paigaldamiseks on nad põhjast perforeeritud

NB! Marmoroc Composite plaati müüme ainult projektimüügiga. Hinnapakkumise saamiseks on vaja saata projekt.

Maja soojustamisel Marmorociga võite säästa küttekuludelt kuni 40%

Marmoroc on praktiliselt hooldusvaba

Siiani kõige vanem Marmorociga kaetud maja on üle 40 aasta vana, Eestis üle 20 aasta.

Hetkel väga populaarse soojustuskrohvi eluiga võiks olla kuni 25 aastat, kui kasutada sertifitseeritud õhekrohvisüsteeme ning fassaadi hooldada vastavalt tootjapoolsele juhendile. See tähendab iga-aastast visuaalset kontrolli ja iga 5 kuni 7 aasta järel kogu fassaadi ülevärvimist.

Erek OÜ on Eestis Marmoroci müünud ja paigaldanud juba 25 aastat. Kuna tegu on betoonkiviga, siis on Marmoroc kindlasti kõige pikaealisem fassaadikate, mida täna turul pakutakse. Praktika kinnitab, et Rootsis kuni 50 aastat tagasi soojustatud ja Marmorociga kaetud majad ei vaja kuni tänaseni mingit hooldust.

Soovi korral pakume korteriühistutele ka peatöövõttu.

Loe lähemalt

Marmoroc on hingav fassaadilahendus

Mittetuulduv fassaadi lahendus ehk siis õhekrohv on Fassaadi Ehitusfüüsika seminaril tunnistatud riskantseks lahenduseks meie kliimas. Oluline vahe nendel süsteemidel tuleneb sellest, et mittetuulduval fassaadil on ühes kihis nii soojustuse kate kui ka vihmakate. Seetõttu ei suuda fassaadi pind korralikult kuivada ning aja jooksul hakkab pragunema ja pinnale tekib vetikate kiht.

Tuulutusega fassaadikatte eeliseks on aga asjaolu, et fassaadikatte tagune õhutusvahe tagab soojustuse kaitse vihma eest. Ka läbi fassaadi tungida võiv vesi ei ole kontaktis soojustusega. Samuti kuivab tuulutusega kate kiiresti kuna kuivamine toimub nii eest – kui ka tagantpoolt.

Seetõttu täidab tuulduv fassaadikattesüsteem kõik fassaadilt nõutavad ülesanded: kaitseb ilmastikumõjude eest, „hingavuse“ tõttu tagab kvaliteetsema õhu eluruumides ning on vastupidav mehaanilistele mõjutustele. Suureks eeliseks on vandalismi või grafiti korral lihtne, kiire ja odav kivide osalise väljavahetamise võimalus. Meid ümbritsevates arenenud riikides on suhtumine õhekrohvi juba pikki aastaid olnud väga ettevaatlik ja valiv ning on positiivne et ka meil lõpuks selles suunas liigutakse.

Marmoroc on Rootsis toodetav tuulduv fassaadikattesüsteem, kus kerge fassaadikivi laotakse spetsiaalsele paigalduskarkassile, ilma segu või mörti kasutamata. Karkass tekitab samas vajaliku tuulutusvahe, mille kaudu saab hoonest välja pressiv niiskus kergesti väljuda. Seega saavutatakse olukord, et hoone on soojustatud, välimus on korrastatud, sisekliima pole aga halvenenud, sest kõik kasutatavad materjalid on “hingavad”. Kivi on tehtud purustatud marmorist, tsemendist ja värvainetest, paigalduskarkass tsingitud terasplekist. Valida saab kümne värvitooni vahel.

Võta ühendust