Korteriühistud

Kortermajade fassaadi soojutamine Marmorociga

Fassaadide soojustamine

1991. aastast on Marmoroci maaletooja Erek OÜ. Samal aastal paigaldati Marmoroc fassaadikattesüsteem ka Kaitsejõudude hoonele Maleva tänaval. Suurema populaarsuse saavutas korteriühistutes Marmorociga fassaadide soojustamine sajandivahetuse paiku, sest sai selgeks, et tõusvate küttehindade vastu oli vaja leida lahendus.

Kuidas Marmoroc aitab kokku hoida kulusid?

Täna on küttehinnad nii kõrged, et kui renoveerida fassaad ning ka küttesüsteem, on rahaline kokkuhoid suurem, kui pangalaen. Meie kogemus näitab, et kompleksse lahendusega on 40% kokkuhoid küttekuludelt reaalselt saavutatav.

Miks eelistada Marmoroci fassaadi soojustamisel õhekrohvile?

Marmorociga soojustatud fassaad on alginvesteeringuna kulukam, kuid ekspluatatsioonis märksa odavam. Kõige vanem Marmorociga kaetud maja on juba üle 40 aastat vana ja seda ilma regulaarse hoolduseta. Õhekrohvi eeldatav eluiga on ca 25 aastat juhul, kui teostada iga-aastane ülevaatus ning iga 5 kuni 7 aasta tagant fassaad üle värvida.

Marmoroci materjal

Marmoroc on valmistatud purustatud marmorist, tsemendist ja värvipigmendist. Fassaadikivi pind on kergelt krobeline või sile ja kaetud vetthülgava kihiga. Marmoroc on saadaval paljudes värvitoonides ja fassaadi katmisel on võimalik kasutada erinevaid värvikombinatsioone. Paigaldusliistude valmistamisel on kasutatud kuumtsingitud terast. Liistude mugavamaks paigaldamiseks on nad põhjast perforeeritud.

Marmoroci värvid

Marmoroc toodetakse looduslikest materjalidest, ei ole võimalik tagada täpselt samasugust tooni, kui värvipaletil. Et kindlustada fassaadi ühtset tooni, toodetakse kivid tellimusepõhiselt iga tellimus ühe partiina.

marmoroc varv

Fassaadi paigaldus

Paigaldusliist kinnitatakse seinale vertikaalselt kruvidega. Marmoroc laotakse paigaldusliistule lahtiselt liimi, mörti või naelu kasutamata. Fassaadi ladumist alustatakse välisnurgast. Kui laotakse seina, millel on kaks välisnurka, siis liigutakse ladumisel välisnurkadest seina keskele, kus fassaadikivid lõigatakse sobivasse pikkusesse. Soovitav on jätk teha avade alla ning kohale, mitte läbi terve seina. Hoone fassaadi täiendaval soojustamisel villaga kasutatakse aluskarkassina puitroove, mis kinnitatakse nurgikutega seinale. Tingimata peab lisasoojustamisel kasutama tuuletõket, kuna Marmoroc ei oma tuuletõkke omadusi. Fassaadikivide vigastuste korral on neid seinas lihtne asendada.

RR-värvikaart lisaplekkidele

marmoroc ral

EREK OÜ krediidireiting