Korteriühistud - Fassaadide soojustamine

Fassaadide soojustamine

 1991. aastast on Marmoroci maaletooja Erek OÜ. Samal aastal paigaldati Marmoroc fassaadikattesüsteem ka Kaitsejõudude hoonele Maleva tänaval. Suurema populaarsuse saavutas korteriühistutes Marmorociga fassaadide soojustamine sajandivahetuse paiku, sest sai selgeks, et tõusvate küttehindade vastu oli vaja leida lahendus.

 

Kuidas Marmoroc aitab kokku hoida kulusid?

 Täna on küttehinnad nii kõrged, et kui renoveerida fassaad ning ka küttesüsteem, on rahaline kokkuhoid suurem, kui pangalaen. Meie kogemus näitab, et kompleksse lahendusega on 40% kokkuhoid küttekuludelt reaalselt saavutatav.

 

Miks eelistada Marmoroci fassaadi soojustamisel õhekrohvile?

 Marmorociga soojustatud fassaad on alginvesteeringuna kulukam, kuid ekspluatatsioonis märksa odavam. Kõige vanem Marmorociga kaetud maja on juba üle 40 aastat vana ja seda ilma regulaarse hoolduseta. Õhekrohvi eeldatav eluiga on ca 25 aastat juhul, kui teostada iga-aastane ülevaatus ning iga 5 kuni 7 aasta tagant fassaad üle värvida.

 

Marmoroci materjal

 Marmoroc on valmistatud purustatud marmorist, tsemendist ja värvipigmendist. Fassaadikivi pind on kergelt krobeline või sile ja kaetud vetthülgava kihiga. Marmoroc on saadaval paljudes värvitoonides ja fassaadi katmisel on võimalik kasutada erinevaid värvikombinatsioone. Paigaldusliistude valmistamisel on kasutatud kuumtsingitud terast. Liistude mugavamaks paigaldamiseks on nad põhjast perforeeritud.

 

Marmoroci värvid

 Marmoroc toodetakse looduslikest materjalidest, ei ole võimalik tagada täpselt samasugust tooni, kui värvipaletil. Et kindlustada fassaadi ühtset tooni, toodetakse kivid tellimusepõhiselt iga tellimus ühe partiina.

 

Fassaadi paigaldus

 Paigaldusliist kinnitatakse seinale vertikaalselt kruvidega. Marmoroci kivid laotakse paigaldusliistule lahtiselt liimi, mörti või naelu kasutamata. Fassaadi ladumist alustatakse välisnurgast. Kui laotakse seina, millel on kaks välisnurka, siis liigutakse ladumisel välisnurkadest seina keskele, kus fassaadikivid lõigatakse sobivasse pikkusesse. Soovitav on jätk teha avade alla ning kohale, mitte läbi terve seina. Hoone fassaadi täiendaval soojustamisel villaga kasutatakse aluskarkassina puitroove, mis kinnitatakse nurgikutega seinale. Tingimata peab täiendaval soojustamisel kasutama tuuletõket, kuna Marmoroc ei oma tuuletõkke omadusi.
Fassaadikivide vigastuste korral on neid seinas lihtne asendada.

Aknapalede katmisel plekiga on saadaval Ruukki värvitoonid, kasutame Pural pinnakattega plekki

 

RR värvikaart lisaplekkidele

RR värvikaart

Fassaadide soojustamine - Erek OÜ +372 626 2708 marmoroc@erek.ee