Eramajad - Fassaadide soojustamine Marmorociga

Fassaadide soojustamine Marmorociga

Erek OÜ on Marmoroc fassaadikattesüsteemide maaletooja alates 1991. aastast. Kõige esimene fassaadi soojustamine ja katmine Marmorociga Eestis oli Rocca Al Mares ja seda veel rubla ajal. Algusaegadel kogus Marmoroc populaarsust fassaadide soojustamisel just eramajadel.

Miks on Marmoroc lisasoojustamisel väga hea valik?

Marmoroci sõlm parapetiga

Marmoroc on kerge, õhuke ja tugev fassaadikivi.
Seda saab paigaldada igal aastaajal ja võimaldab ehitada fassaadi kiirelt ning ratsionaalselt.
Marmoroc on tormi- ja ilmastikukindel ning efektiivselt ventileeriva õhuvahega.
Lisasoojustuse vajaduse korral on Marmoroc täiuslik välisseina vooderduseks.
Marmoroc fassaadisüsteemi tehnoloogia on õigustanud end mitmetes maades juba üle 40 aasta.

Marmoroci kasulik omadus on võimalus igal ajal suvalise suurusega pind maha võtta ja uuesti tagasi laduda. See võimaldab materjali korduvalt kasutada, kui tehakse ümberehitustöid: muudetakse avasid vms. Samuti on võimalik hiljem peita katte taha torustikke ja kaableid. Marmoroc on tänuväärt materjal neile, kes soovivad remonttöid teha ise.Marmoroci värvikaartMarmoroc fassaadimaterjal

Marmoroc on valmistatud purustatud marmorist, tsemendist ja värvipigmendist. Fassaadikivi pind on kergelt krobeline või sile ja kaetud vetthülgava kihiga. Marmoroc on saadaval paljudes värvitoonides ja fassaadi katmisel on võimalik kasutada erinevaid värvikombinatsioone. Paigalduskarkassi valmistamisel kasutatakse kuumtsingitud terast. Karkassi mugavamaks paigaldamiseks on nad põhjast perforeeritud.

Marmoroci värvitoonid

Kuna Marmoroci toodetakse looduslikest materjalidest, ei ole võimalik tagada täpselt samasugust tooni, kui värvipaletil. Et kindlustada fassaadi ühtset tooni, toodetakse Marmoroc tellimusepõhiselt iga tellimus ühe partiina.
Fassaadi paigaldus

Paigaldusliist kinnitatakse seinale vertikaalselt kruvidega. Marmoroc laotakse paigaldusliistule lahtiselt liimi, mörti või naelu kasutamata. Fassaadi ladumist alustatakse välisnurgast. Kui laotakse seina, millel on kaks välisnurka, siis liigutakse ladumisel välisnurkadest seina keskele, kus fassaadikivid lõigatakse sobivasse pikkusesse. Soovitav on jätk teha avade alla ning kohale, mitte läbi terve seina. Hoone fassaadi täiendaval soojustamisel villaga kasutatakse aluskarkassina puitroove, mis kinnitatakse nurgikutega seinale. Tingimata peab lisasoojustamisel kasutama tuuletõket, kuna Marmoroc ei oma tuuletõkke omadusi.

Fassaadikivide vigastuste korral on neid seinas lihtne asendada.

Laadi alla paigaldusjuhend

Aknapalede katmisel plekiga on saadaval Ruukki värvitoonid, Erek kasutab Pural pinnakattega plekki.

 

RR-värvikaart ja RR värvikaardile vastav RAL kataloogivärv

 

RR-värvikaartRR ja RAL värvide seos


Fassaadide soojustamine - Erek OÜ +372 626 2708 marmoroc@erek.ee